Floraservis

SOREXA GOLD

Výrobca: BASF Agro B.V., Švajčiarsko
Kategória: Proti hlodavcom biocídy
Balenie: 5x20g, 250 g

Najrýchlejšia a najúčinnejšia viacúčelová nástraha z drvenej pšenice Sorexa Gold obsahuje zrnité krmoviny, ktoré robia návnadu chutnejšou, zvyšujú jej účinnosť, vzbudzujú začiatočný záujem o návnadu a posilňujú prirodzené sklony k požieraniu potravy (podporou túžby návnadu ochutnať).

Najlepšie riešenie profesionálnej ochrany proti potkanom, krysám a myšiam.

Ochrana proti živočíšnym škodcom:
- najúčinnejšia zo všetkých viacúčelových rodenticídov
- exkluzívne patentovaná formulácia Fortec
- najlepšie vyvinuté typy nástrah pre každú situáciu
- najnižšie náklady na nevyužité zostatky nástrah

SOREXA GOLD

Najrýchlejšia a najúčinnejšia viacúčelová nástraha z drvenej pšenice.

Prvá nástraha, ktorá využíva špeciálnu technológiu Fortec k dosiahnutiu smrtiaceho účinku na potkany, krysy a myši behom jedného dňa po požití látky difenacoum.

Najrýchlejšia možná kontrola, pri ktorej sa minimalizuje čas na kladenie nástrah a priame riziko pre ďalšie voľne žijúce živočíchy, zatiaľ čo trvanlivá formulácia zaisťuje predĺžený účinok v interiéroch aj vo vonkajšom prostredí.

Sorexa je obzvlášť vhodná pre dôkladnú kontrolu škodcov v najrôznejších podmienkach aplikácie.
- viacúčelová nástraha z drvenej pšenice
- maximálne chuťovo príťažlivá
- smrtiaca v jednom dni - formulácia Fortec
- chránené proti rozloženiu

Sorexa Gold obsahuje Bitrex na ochranu pred náhodným požitím človekom.

Účinná látka :
0,05 g.kg-1 (0,005 hmotnostných percent) difenacoumu
tj. 3-(3-bifenyl-4-yl-1,2,3,4-tetrahydro-1-naftyl)-4-hydroxycoumarin
 

PATENTOVANÁ FORMULÁCIA

Exkluzívne patentovaná formulácia so smrtiacim účinkom v jednom dni.

Fortec - technológia výroby požerových granúl prináša najrýchlejšiu a spoľahlivú ochranu proti škodcom s využitím ich prirodzených stravovacích návykov tak, aby podporil ich rýchlejšiu a dôkladnú konzumáciu nástrah.

Na rozdiel od tradičných nástrah s jednotnou konzistenciou využíva technológia Fortec patentované granule rôzneho tvaru, farby, zápachu a chuti k produkcii zmesí s výraznou atraktivitou pre potkany, krysy a myši.

LABORATÓRNE ŠTÚDIE

Množstvo potkanov konzumujúcich letálnu (smrtiacu) dávku účinnej látky difenacoum za deň
- nástraha Fortec - 76%
- štandardná nástraha - 32%

Podrobné štúdie ukazujú, že letálnu (smrtiacu) dávku prípravku difenacoum s formuláciou Fortec skonzumuje v jednom dni viac než dvakrát toľko potkanov než v prípade štandardných obilných nástrah.

NEOFÓBNA REAKCIA POTKANOV

Sorexa Gold s modernou formuláciou Fortec potvrdila svoju výnimočnosť v poľných pokusoch, kedy priemerná konzumácia nástrah v prvých dvoch dňoch po aplikácii dosiahla 84% konzumácie pred aplikáciou.

Sorexa Gold s formuláciou Fortec umožňuje rýchlejšiu, kompletnú a spoľahlivú kontrolu škodcov tým, že:
- zvyšuje príťažlivosť nástrah pre potkany, krysy a myši aj v prítomnosti iných potravín
- motivuje týchto škodcov ku konzumácii väčšieho množstva nástrahy v kratšom čase
- zvyšuje rýchlosť, ktorou je konzumovaná letálna (smrtiaca) dávka rodenticídu

NAJÚČINNEJŠÍ ZO VŠETKÝCH VIACÚČELOVÝCH RODENTICÍDOV

Difenacoum je originálny antikoagulačný rodenticíd druhej generácie a je jedným z najčastejšie používaných  rodenticídnych prípravkov na svete.

Tam, kde sa vyskytujú domáce zvieratá a iné necieľové organizmy, je jeho použitie vhodnejšie ako tzv. jednorazové rodenticídy. Difenacoum je najúčinnejším produktom proti potkanom, krysám a myšiam vo svojej kategórii.

Napriek tomu nástrahy s obsahom difenacoumu vyžadujú k usmrteniu škodcov dve a viac dávok krmiva, kvalitná a moderná formulačná technológia BASF zaručuje konzumáciu takého množstva účinnej látky, ktorá škodcov usmrtí v najkratšom možnom čase.

S ohľadom na nutnú ochranu necieľových organizmov je Sorexa odporúčaná pre spoľahlivé vnútorné aj vonkajšie použitie spôsobom, kedy je ľahko k dispozícii, dokiaľ nezmiznú všetky aktivity hlodavcov.

NÁVOD NA POUŽITIE

Sorexa Gold je chutný mnohoúčelový rodenticíd na báze protizrážanlivého difenacoumu. Prípravok je účinný proti myšiam, krysám a potkanom, pôsobí aj na reťazce odolné proti iným protizrážanlivým prípravkom. Väčšina hlodavcov uhynie v skryte vo svojej myšej diere. Prípravok obsahuje látky, ktoré zabraňujú rozkladu uhynutých škodcov, organizmus škodcu vyschne bez šírenia zápachu.

Pred položením návnady miesto dôkladne prehliadnite a nájdite miesto zamorenia, myšej cestičky a diery.

Krysy: Umiestnite 100-200g návnady na dostatočný počet suchých miest po celom zamorenom priestore, blízko krysích dier alebo cestičiek a kde uvidíte ich výkaly. Vonkajšiu návnadu je potrebné zakryť pre zamedzenie prístupu detí, zvierat a vtákov. Používajte zakrytie z trubiek, krabice s otvorom alebo kusy plechu alebo dreva, ktoré pripevníte šikmo k stene.

Myši: Umiestnite 20-30g návnady na miesta javiace známky prítomnosti myší, ako sú ich výkaly, ohryzené predmety alebo stopy. Myši sa kŕmia sporadicky, preto je podstatné umiestniť mnoho malých návnad asi 1-2 m od seba. Návnady zakrývajte, ako je uvedené vyššie.

Návnady často kontrolujte, predovšetkým prvých desať dní, a spotrebované návnady doplňujte. Ak bude návnada spotrebovaná bez zvyškov, zvýšte dávku. Návnady dopĺňajte až do okamihu, kedy ich pri kontrole nájdete nedotknuté.

Ak tento výrobok nebudete používať podľa priložených informácií, vystavujete veľkému riziku divoké cicavce a vtáky.  

Sorexa Gold obsahuje Bitrex na ochranu pred náhodným požitím človekom.


Prehliadka miesta zamorenia:
Nájdite cestičky, myšie diery, výkaly, známky poškodenia myšami a pod. pre väčšiu pravdepodobnosť požitia návnady. Na začiatku ošetrenia je dôležité minimalizovať iné možnosti potravy pre cieľové hlodavce.

Používajte biocídny prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu, informácie o prípravku a návod na použitie.

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Ľahké pestovanie

UŽ V PREDAJI

NEZABUDNITE V MARCI

Ochrana trávnika

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ponúkame Vám

Ponúkame Vám

ISO14001

BISNODE