Floraservis

Činnosť

Company description Floraservis_English version_click here

Floraservis je súkromnou rodinnou spoločnosťou, ktorá bola založená v roku 1992. Krátko po jej vzniku sa etablovala na slovenskom trhu ako firma zo zameraním na výrobu a distribúciu malospotrebiteľského balenia prípravkov na ochranu a výživu rastlín a ďalej sa dynamicky rozvíja. Neskôr pribudla výroba kvapalných a vodorozpustných hnojív z vlastnej produkcie. Prevádzkujeme vlastnú ofsetovú tlačiareň a grafické oddelenie, vďaka čomu si zabezpečujeme vlastnú výrobu obalov a propagačných materiálov. Od začiatku činnosti firmy ponuku prípravkov systematicky rozširujeme a dopĺňame aj s ohľadom na maximálnu šetrnosť k životnému prostrediu.

Momentálne ponúkame obchodným partnerom na Slovensku viac ako 60 druhov kvapalných a práškových prípravkov na ochranu rastlín, viac ako 30 druhov biologických, pomocných a ostatných prípravkov, cez 60 druhov biocídov a prípravkov proti škodcom, viac ako 60 druhov kvapalných, vodorozpustných a granulovaných hnojív, kompletný sortiment bazénovej chémie, enzymatických prípravkov a množstvo doplnkového sortimentu. Vo svojom sortimente ponúkame prípravky renomovaných svetových výrobcov ako sú napr. Bayer, Syngenta, BASF, Dow AgroSciences, DuPont de Nemours, NeraAgro, Makteshim Agan, Chemtura Europe B.V., Agriphar S.A., Nihon Nohyaku, Nippon Soda, Nissan Chemicals, ValentBioscienceis Corporation, Feinchemie Schwebda GmbH, Monsanto Europa SA, Stähler Agrochemia GmbH, Duslo Šaľa, Everstar, Degussa AG, Agroracio, Miller Chemical, Asahi Chemicals, Pokon Nederland BV, Bros Sp.j., Unichem d.o.o., Nufarm GmbH, Agrochemia a.s., Leili, AOZT Baltkonverzia, Al Tech S.A.R.L., Bio Enviro, Chemoform a iných. Vďaka modernej a širokej technologickej základni, vysokokvalitným baliacim automatom, neustálemu zlepšovaniu a dopĺňaniu technológií, dodržiavaniu všetkých bezpečnostných parametrov balení (obalové materiály, zatavovacie fólie, detské poistky, odtrhové uzávery ...), pri zabezpečení dokonalého a kvalitného vyčistenia a dekontaminácie baliacich liniek pre každý prípravok, vysokej produkcii v danom segmente, širokej ponuke výrobkov s atraktívnym balením, profesionálnemu a zodpovednému prístupu zamestnancov spoločnosti sme sa stali krátko po svojom vzniku najväčším slovenským výrobcom malospotrebiteľských balení prípravkov na ochranu rastlín.

 V roku 2010 sme presťahovali výrobnú a veľkoobchodnú prevádzku do vlastného prevádzkového areálu v Bernolákove, kde disponujeme novo postavenými a zrekonštruovanými priestormi pre výrobnú a distribučnú prevádzku spoločnosti. Výrobná činnosť bola spustená v novo postavenej výrobno-skladovacej hale, ktorá ponúka moderné priestory, maximálnu mieru bezpečnosti pri výrobných činnostiach, komfortné pracovné prostredie, efektívnejšie technologické a výrobné procesy a  zabezpečuje maximálnu ochranu životného prostredia. Vybudovaním nového prevádzkového areálu sa naša spoločnosť snaží prezentovať svoju snahu o neustále zlepšovanie.

 Distribúciu výrobkov zabezpečujeme prostredníctvom vlastného veľkoobchodného a distribučného strediska, ďalej prostredníctvom 25 partnerských spoločností ktoré sa zaoberajú veľkoobchodom a distribúciou sortimentu pre predajne so záhradkárskymi potrebami. Našou distribučnou sieťou pokrývame všetky záhradkárske predajne na území Slovenskej republiky, z čoho vyše 450 predajní zásobujeme z nášho veľkoobchodného a distribučného strediska. Produkty Floraservis sú zastúpené aj v najväčších slovenských hobby marketoch ako napr. Baumax, Hornbach ...... Vďaka našim výrobným kapacitám, vysokej flexibilite výrobných procesov, vlastnej výrobe obalov, dlhoročným skúsenostiam a profesionálnemu prístupu zamestnancov spoločnosti môžeme garantovať každému zákazníkovi vysokú kvalitu produktov s označením Floraservis, dostupnosť celej šírky ponuky našich produktov a ponúknuť spoľahlivosť a serióznosť rodinnej spoločnosti.

 Naše skúsenosti a výrobne kapacity využívajú aj výrobcovia a distribútori prípravkov na ochranu rastlín a pomocných látok pre ktorých zabezpečujeme balenie podľa ich požiadaviek určené pre segment farmárov a poľnohospodárskej výroby. Taktiež naša výroba hnojív nekončí pri malospotrebiteľskom balení, kvalitou našej produkcie hnojív oslovujeme aj veľkoodberateľov a poľnohospodársku výrobu. Naši partneri u nás nájdu kvalitné, bezpečné a spoľahlivé balenie svojich produktov, nadštandardnú flexibilitu, výrobu a balenie hnojív a dodávateľa vysokokvalitných hnojív zo značkou Floraservis.

V roku 2002 sme sa zaradili medzi tie firmy, ktoré si uvedomujú svoju zodpovednosť k životnému prostrediu, ku kvalite svojich produktov a rozhodli sme sa zaviesť systém environmentálneho manažérstva podľa európskej normy ISO 14001, ktorá je systematicky orientovaná na ochranu životného prostredia, na dodržiavanie legislatívnych a právnych noriem a spoluprácu s obchodnými partnermi pri vývoji, výrobe a predaji takých prípravkov, ktoré zaťažujú životné prostredie v stále menšej miere. Uvedený systém sme na konci roku 2002 úspešne certifikovali prestížnym európskym audítorom firmou Bureau Veritas Quality International, Netherlands.

Ako jedni zo zakladajúcich členov SCPA - Slovenskej asociácie na ochranu rastlín s celoeurópskou pôsobnosťou sa aktívne podieľame na tvorbe novej legislatívy v oblasti malospotrebiteľského balenia, ktorá má za úlohu implementovať legislatívu EÚ a nové poznatky v danej oblasti. V asociácii firma Floraservis vedie skupinu malospotrebiteľského balenia (hobby balenia).

 Ďalšou našou snahou, v ktorej budeme aj naďalej pokračovať je výroba takých balení, pri ktorých používateľ je oslobodený od obtiažneho dávkovania a zbytočného styku s chemickými prípravkami. Prípravky, u ktorých nám to formulácie dovoľujú, balíme do jednorázových dávok s jednoduchým použitím, tieto sú označené špeciálnym piktogramom. Samozrejme, že budeme naďalej pokračovať aj v rozvoji cenovo výhodnejších balení s väčšími množstvami a obsahmi.

 Vynakladáme nemalé prostriedky na poradenskú činnosť a osvetu v oblasti používania prípravkov na ochranu a výživu rastlín u malých pestovateľov. K osvete patrí i každoročné vydávanie Týždenného stolového kalendára pre záhradkárov, vedenie poradne na ochranu rastlín, vydávanie náučných a informačných letákov, internetové stránky spoločnosti, aktuality a signalizácie. Tlač informačných kartičiek venujúcich sa problematike ochrany rastlín. Tieto kartičky sú bezplatne k dispozícii v ľubovoľnom množstve pre obchodných partnerov, cez ktorých ich ponúkame širokej záhradkárskej verejnosti. Naďalej budeme pokračovať vo vytváraní materiálov na osvetu a pre správne používanie prípravkov na ochranu rastlín.

 Marketing spoločnosti je cielene zameraný na spotrebiteľov prostredníctvom najrozšírenejších publikácii a periodík určených záhradkárom a hobby pestovateľom. Vydávame vlastné reklamné publikácie a rôzne druhy reklamných letákov a ponúk. Ako marketingový nástroj využívame aj naše internetové portfólium, elektronické doručovanie týždenných aktualít a signalizácii, mesačné aktuality a aktívne sa prezentujeme na najväčšom slovenskom záhradkárskom veľtrhu.

 Jednoznačným a najdôležitejším cieľom našej spoločnosti je neustále sa zlepšovanie vo všetkých smeroch svojej činnosti a ponúkať svojim zákazníkom, partnerom a konečnému spotrebiteľovi istotu a spoľahlivosť ktorú prezentuje značka Floraservis. 

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Zdravé a silné sadenice

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

Ponúkame Vám

ISO 14001

Bisnode certifikát

Ochrana osobných údajov

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie používa na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme Vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návšetvníci prichádzajú.