Floraservis

FLORALON JAHODA

Výrobca: FLORASERVIS, Bratislava, SR
Kategória: Vodorozpustné hnojivá
Balenie: 500g

Kombinované hnojivo FLORALON - Jahoda bolo vyvinuté a je určené predovšetkým na hnojenie jahôd. Je zdrojom nie len základných rastlinných živín, ale i horčíka, síry, železa a stopových prvkov.

Hnojivo FLORALON - Jahoda v záujme zabezpečenia vysokej účinnosti železa i na vápenatých pôdach obsahuje železo viazané vo forme vysoko stabilného komplexu - chelátu.

Pri pestovaní jahôd odporúča sa  hnojivo FLORALON - Jahoda na už zapojený jahodový porast aplikovať od apríla v koncentrácii 10 až 15 g na 10 litrov, v závislosti na intenzite zálievky. Opakovanou aplikáciou hnojivej zálievky FLORALONu sa dosiahne silný vzrast, vysoká plodnosť a odolnosť porastu jahôd voči škodlivým patogénom. Počas plnej plodnosti sa odporúča používať mierne zníženú koncentráciu hnojiva v zálievke ( cca 10 g na 10 litrov vody ). Vyššie dávky môžu nepriaznivo ovplyvniť skladovateľnosť plodov.

Pri pestovaní jahôd v skleníkoch a fóliovníkoch sa odporúča na ich hnojivú zálievku používať menej koncentrované živné roztoky, než pri poľnom pestovaní ( 5 - 10 g FLORALONU - Jahoda na 10 litrov hnojivej zálievky ).

V súvislosti s jesennou výsadbou jahôd odporúčame 2 až 4 týždne po výsadbe aplikovať hnojivú zálievku FLORALON - Plod  ( 14,5-4,8-28,9 + 3,9 MgO + 3,1 S + ME ), pričom na zálievku je vhodné používať vodný roztok obsahujúci   10 g hnojiva v 10 litroch vody.

Pri hnojení jahôd je potrebné mať na zreteli pomerne vysokú citlivosť jahôd na zasolenie ( hodnota elektrickej vodivosti, EC by mala byť v rozmedzí 1,5 až 2 mS/cm ).

Kombinované hnojivo FLORALON - Jahoda je určené predovšetkým pre drobnopestovateľov - záhradkárov, avšak jeho komplexnosť a vysokú účinnosť zaiste ocenia tiež profesionálni pestovatelia - záhradníci (pestovatelia plodovej zeleniny a kvetov) a ovocinári.

Hnojivo FLORALON - Jahoda sa vyrába účinnou homogenizáciou vysoko koncentrovaných a vysoko kvalitných kryštalických solí, ktoré obsahujú výlučne len rastlinné živiny a neobsahujú prímesi nežiadúcich iónov, v ich presne určených vzájomných pomeroch.

Hnojivý koncentrát FLORALON - Jahoda neobsahuje balastné látky a preto jeho používaním sa nezasoľuje pôda a pri dodržaní doporučených aplikačných koncentrácií aplikačných roztokov nezvyšuje sa elektrická vodivosť ( EC ) pôdneho roztoku.

Hnojivo FLORALON - Jahoda je vhodné i pre kvapkové závlahy a aplikáciu tzv. podmokom. Vyrába s z najkvalitnejších surovín, čo je zárukou, že aplikačné roztoky neobsahujú tuhú fázu, ktorá by mohla spôsobovať zapchávanie aplikačných kapilár, tzv. kvapkačov, ako i zanášanie mechanických filtrov.

Vyrobené na Slovensku.

Pred použitím si prečítajte údaje na etikete a návod na použitie.

V prípade ak sa pre prípravok vyžaduje Karta bezpečnostných údajov (klasifikácia a označenie prípadných rizík a nebezpečenstva a iné) nájdete ju v zozname po kliknutí na tento odkaz.

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Zdravé a silné sadenice

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

Ponúkame Vám

ISO 14001

Bisnode certifikát

Ochrana osobných údajov

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie používa na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme Vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návšetvníci prichádzajú.