Floraservis

FLORALON RUŽA

Výrobca: FLORASERVIS, Bratislava, SR
Kategória: Vodorozpustné hnojivá
Balenie: 500g

FLORALON RUŽA je komplexné vodorozpustné hnojivo, určené predovšetkým na hnojivú zálievku ruží s obsahom základných rastlinných živín, horčíka, síry, chelatizovaného železa a stopových prvkov.
1. Kombinované hnojivo FLORALON - Ruža bolo vyvinuté a je určené na hnojenie všetkých druhov ruží, ktorým poskytuje plnohodnotnú a vyváženú výživu.
2. FLORALON - Ruža obsahuje všetky základné rastlinné živiny v ich vzájomných pomeroch vhodných pre obdobie generatívneho rozvoja rastlín, ďalej síru, vápnik a horčík v ľahko prijateľnej forme, komplexne (chelátovo) viazané železo a všetky stopové prvky v optimálnom množstve a ich vzájomných pomeroch.
3. Kombinované hnojivo FLORALON - Ruža sa odporúča aplikovať vo forme tzv. hnojivej zálievky, vo forme živného roztoku, ktorú sa pripraví rozpustením hnojiva vo vode určenej na zálievku. Pre koreňovú výživu sa odporúča používať 0,1 až 0,15 %-ný roztok ( 10 - 15 g hnojiva na 10 litrov vody ). Na zálievku novovysadených rastlín používame i zriedenejšie roztoky hnojiva. Potreba živín stúpa s intenzitou rastu a vrcholí v lete. Okrem základných živín sú ruže náročné na horčík a veľmi citlivo reagujú na nedostatok železa ( chloróza mladých listov ) a tiež mangánu ( chloróza starších listov ).
4. Kombinované hnojivo FLORALON - Ruža je určené predovšetkým pre drobnopestovateľov - záhradkárov, avšak jeho komplexnosť a vysokú účinnosť zaiste ocenia tiež profesionálni pestovateila – záhradníci .
5. Hnojivo FLORALON - Ruža sa vyrába účinnou homogenizáciou vysoko koncentrovaných a vysoko kvalitných kryštalických solí, ktoré obsahujú výlučne len rastlinné živiny a neobsahujú prímesi nežiadúcich iónov, v ich presne určených vzájomných pomeroch.
6. Hnojivý koncentrát FLORALON - Ruža neobsahuje balastné látky a preto jeho používaním sa nezasoľuje pôda a pri dodržaní doporučených aplikačných koncentrácií aplikačných roztokov nezvyšuje sa elektrická vodivosť ( EC ) pôdneho roztoku.
7. Pri náhodnom požití hnojivý koncentrát FLORALON - Ruža môže poškodiť zdravie. Podobne priamy kontakt koncentrovaného hnojiva s pokožkou a sliznicami môže, hlavne u citlivých jedincov, spôsobiť podráždenie, alebo nežiaduce vysušenie pokožky.
8. Hnojivo FLORALON - Ruža je vhodné i pre kvapkové závlahy a aplikáciu tzv. podmokom, čo môže byť vysoko efektívnou metódou hlavne v prípade veľkopestovania ruží. Vyrába s z najkvalitnejších surovín, čo je zárukou, že aplikačné roztoky neobsahujú tuhú fázu, ktorá by mohla spôsobovať zapchávanie aplikačných kapilár, tzv. kvapkačov, ako i zanášanie mechanických filtrov.
OBSAH ŽIVÍN:
Celkový dusík (N) 13,4% z toho takmer 70% v rýchlo pôsobiacej dusičnanovej forme, Fosfor (P) ako P2O5 7,9% hmotn. v plne rozpustnej forme, Draslík (K) ako k2O 20,2% hmotn. v chlór neobsahujúcej forme, Vápnik ako CaO 7,4% v plne rozpustnej forme, Horčík (MgO) 1,3% hmotn. v plne rozpustnej forme, Síra (S) 3,6% hmotn. v rastlinami ľahko prijateľnej forme, stopové prvky v chelátovej forme: železo (Fe), mangán (Mn), zinok (Zn), bór (B), meď (Cu), molybdén (Mo).
APLIKÁCIA:
Odporúča sa v priebehu vegetačného obdobia aplikovať 5-15g (pol až jeden a pol odmerky) v 10 litroch vody, v období intenzívneho rastu je možné dávku zvýšiť na 15-20g (jeden a pol až dve odmerky) raz týždenne ku koreňom rastlín.

 

Vyrobené na Slovensku.

V prípade ak sa pre prípravok vyžaduje Karta bezpečnostných údajov (klasifikácia a označenie prípadných rizík a nebezpečenstva a iné) nájdete ju v zozname po kliknutí na tento odkaz.

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Zdravé a silné sadenice

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

Ponúkame Vám

ISO 14001

Bisnode certifikát

Ochrana osobných údajov

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie používa na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme Vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návšetvníci prichádzajú.