Floraservis

FLORALON ŠTART

Výrobca: FLORASERVIS, Bratislava, SR
Kategória: Vodorozpustné hnojivá
Balenie: 500g

Floralon Štart je vodorozpustné hnojivo s obsahom chelatizovaného železa a stopových prvkov určené predovšetkým na aplikáciu zálievkou, určené na výživu všetkých rastlín formou hnojivej závlahy do fázy kvitnutia, vhodné na prihnojovanie priesad, sadeníc a na zlepšenie nasadzovania pukov a plodov, stimuluje rast koreňového systému.

Balenie 500g je určené na 500L zálievky.
Balenie obsahuje praktickú a pohodlnú odmerku ktorej obsah je určený na 10L vody. 10g hnojiva (jednu odmerku) vysypte do 10L vody a zamiešajte, asi po 1/2 minúte je roztok pripravený na zálievku.

Hnojivo Floralon Štart:
-  je úplne rozpustné vo vode
-  obsahuje všetky rastlinné živiny potrebné k plnohodnotnému zakoreneniu, rastu, nasadeniu kvetných pukov a kvitnutiu
-  zabezpečuje rovnomerný rast koreňového systému, nadzemnej časti rastlín a nasaďovanie kvetných pukov vďaka vyváženému pomeru živín
-  rastliny sú menej náchylné na choroby z dôvodu komplexného zastúpenia všetkých živín
-  má minimálny vplyv na zasoľovanie pôdy alebo použitého substrátu, neobsahuje balastné látky
-  Vás istotne zaskočí prekvapivými výsledkami


1. Kombinované hnojivo FLORALON Štart bolo vyvinuté a je určené na hnojenie všetkých druhov rastlín, predovšetkým na začiatku vegetácie a v období zakladania kvetov. Mimoriadne vysoký obsah vodorozpustného fosforu stimuluje rast koreňového systému a podporuje tiež vytváranie kvetných pukov. FLORALON Štart obsahuje tiež thiamín - vitamín B 1, ktorý taktiež stimuluje rozvoj koreňového systému rastlín.
2. Hnojivo FLORALON Štart obsahuje železo a všetky pre plnohodnotný rozvoj rastlín významné mikroelementy, pričom v záujme zabezpečenia vysokej účinnosti železa i na vápenatých pôdach, je železo obsiahnuté v prípravku viazané vo forme vysoko stabilného komplexu - chelátu.
3. Kombinované hnojivo FLORALON Štart sa odporúča aplikovať vo forme tzv. hnojivej zálievky, po jeho rozpustení vo vode. Štandardne sa odporúča dávkovať 5 - 10 g hnojiva na 10 litrov vody, pričom hnojivú zálievku je vhodné aplikovať raz týždenne. V prípade prihnojovania rýchlo rastúcich rastlín možno dávkovanie hnojiva zvýšiť o 50 - 100 % ( na 10 - 20 g hnojiva rozpusteného v 10 litroch vody ).
4. Kombinované hnojivo FLORALON Štart v súvislosti s koreňovou výživou sa doporučuje na vzchádzajúce porasty ako prvá hnojivá zálievka. Rovnako je vhodné pri predpestovaní priesad a v súvislosti s pestovaním sadeníc, pričom sa odporúča aplikovať v poslednej dekáde pred výsadbou. Doporučuje sa aplikovať v koncentrácii 0,1 až 0,2 % ( 1 - 2 kg na 1000 litrov vody ).
5. V ovocinárstve, ale i záhradníctve sa doporučuje aplikovať pred kvitnutím, pričom doporučovaná dávka je 1 - 1,5 kg hnojivého koncentrátu FLORALON Štart na ár ( 100 m2 ). Aplikácia hnojiva je najúčinnejšia formou hnojivej zálievky, ako kvapkové zavlažovanie, alebo formou zavlažovania podmokom.
6. Kombinované hnojivo FLORALON Štart možno aplikovať tiež foliárne a to predovšetkým pred kvitnutím na zlepšenie nasadzovania plodov, na odstránenie akútneho nedostatku fosforu, železa a stopových prvkov. Pre mimokoreňovú aplikáciu sa odporúča koncentrácia 0,2 - 0,4 % ( 20 až 40 dkg hnojiva na 100 litrov vody). Postrek by sa mal minimálne raz opakovať.
7. Kombinované hnojivo FLORALON Štart je určené predovšetkým pre drobno pestovateľov - záhradkárov, avšak jeho prednosti zaiste ocenia tiež profesionálni pestovatelia - záhradníci a ovocinári.
8. FLORALON Štart sa vyrába účinnou homogenizáciou vysoko koncentrovaných kryštalických solí, ktoré obsahujú len rastlinné živiny, bez prímesí nežiadúcich iónov, v presne stanovených vzájomných pomeroch.
9. Hnojivý koncentrát FLORALON Štart neobsahuje balastné látky a preto jeho používaním sa nezasoľuje pôda a pri dodržaní doporučených aplikačných koncentrácií aplikačných roztokov nezvyšuje sa elektrická vodivosť ( EC ) pôdneho roztoku.
10. Pri náhodnom požití hnojivý koncentrát FLORALON Štart môže poškodiť zdravie. Podobne priamy kontakt koncentrovaného hnojiva s pokožkou a sliznicami môže, hlavne u citlivých jedincov, spôsobiť podráždenie, alebo nežiaduce vysušenie pokožky.
11. Hnojivo FLORALON Štart je vhodné i pre kvapkové závlahy a aplikáciu tzv. podmokom. Vyrába s z najkvalitnejších surovín, čo je zárukou, že aplikačné roztoky neobsahujú tuhú fázu, ktorá by mohla spôsobovať zapchávanie aplikačných kapilár, tzv. kvapkačov, ako i zanášanie mechanických filtrov.
OBSAH ŽIVÍN: Celkový dusík (N) 13,1% z toho viac ako 35% v rýchlopôsobiacej dusičnanovej forme, Fosfor (P) ako P2O5 40,1%, Draslík (K) ako K2O 13,0%, Horčík (MgO), Síra (S), stopové prvky v chelátovej forme: železo (Fe), mangán (Mn), zinok (Zn), bór (B), meď (Cu), molybdén (Mo)
APLIKÁCIE:
Príprava substrátu pre výsev semien: Aplikujeme týždeň pred výsevom, 1-2 odmerky na 10 litrov vody, za účelom obohatenia živinami rovnomerne pokropiť substrát pred výsevom semien.
Priesady zeleniny: Aplikujeme 1 x týždenne, 0,5-1 odmerku na 10 litrov vody, aplikovať ako prvú zálievku klíčiacich rastlín.
Poľná zelenina a ovocinárstvo: Ako hnojivú zálievku aplikujeme pred kvitnutím, 1-2 odmerky na 10 litrov vody, 1-1,5kg na 100m2. Ako hnojenie na list aplikujme pred kvitnutím, 2 odmerky na 10 litrov vody, zlepšenie nasadzovania plodov, odstraňovanie nedostatku fosforu a železa, aplikovať podvečer alebo skoro ráno.

 

Vyrobené na Slovensku.

V prípade ak sa pre prípravok vyžaduje Karta bezpečnostných údajov (klasifikácia a označenie prípadných rizík a nebezpečenstva a iné) nájdete ju v zozname po kliknutí na tento odkaz.

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Zdravé a silné sadenice

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

Ponúkame Vám

ISO 14001

Bisnode certifikát

Ochrana osobných údajov

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie používa na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme Vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návšetvníci prichádzajú.