Floraservis

ĽAHKÉ PESTOVANIE_štartovacia sada XL

Výrobca: AutoPot (Global) Ltd, UK
Kategória: Štartovacie sady
Balenie: 1 sada

Ľahké pestovanie štartovacia sada XL / easy2grow

Systém „Ľahké pestovanie“ (easy2grow) je obľúbený systém používaný komerčnými a amatérskymi pestovateľmi   na celom svete. Umožňuje bez údržbové pestovanie pri optimálnom raste a zachovaní jednoduchosti. Systém „Ľahké pestovanie“ bude Vaše rastliny zavlažovať a hnojiť v kvetináčoch o objeme 8,5 litra, 15 litrov a 25 litrov podľa veľkosti a druhu rastlín. Bez ohľadu na to, či používate základnú sadu alebo niekoľko nadstavbových súprav vo veľkopestovateľskom merítku, tento systém ponúka všetko, čo rastlina potrebuje.

Prečo používať zavlažovací systém Ľahké pestovanie:
- Už žiadne každodenné zalievanie, tento systém je možné ponechať celé týždne bez obsluhy
- Systém nevyžaduje k svojej funkcii elektrickú energiu, čerpadlá ani časové spínače.
- Vystačí si s gravitačným tlakom z nádrže alebo inej vhodnej nádoby.
- Z hľadiska spotreby vody ide o jeden z najúspornejších zavlažovacích systémov na svete
- Možno ho použiť na pestovanie zeleniny, kvetov, byliniek, jahôd, ruží, okrasných kríkov a iných veľkostne vhodných rastlín. V poslednom období aj dostupných ovocných stromčekov špeciálne vyšľachtených pre „balkónové pestovanie“.
- Adaptabilný, jednoducho a rýchlo rozšíriteľný
- Šetrný k životnému prostrediu

Aké jednoduché to môže byť
- Bez obmedzenia veľkosti systému
- Bez recirkulácie živného roztoku.
- Mimoriadne nenáročné na údržbu
- Nie je potreba stále sledovať hodnoty pH alebo Ec
- Nemusí sa preplachovať, pretože nedochádza k usadzovaniu hnojiva

Systém „Ľahké pestovanie“ ponúka patentované a unikátne riešenie zavlažovania a výživy všetkých druhov rastlín . Systém obsahuje patentovaný Aqua ventil ktorý zabezpečuje rovnomerné a pravidelné zavlažovanie po dobu niekoľkých týždňov (v závislosti na veľkosti nádrže a počtu kvetináčov). K systému zavlažovania je určené špeciálne tekuté hnojivo, ktoré Vám zabezpečí vyváženú a kvalitnú výživu pre pestované rastliny. Odporúčaný spôsob pestovania je v zmesi 50% kokosovej drte a 50% agroperlitu, ktoré sú bežne dostať v záhradkárskych potrebách. Na dno kvetináča nasypete 2-3 cm keramzitu alebo drobných kamienkov ako drenážnu vrstvu . Celý systém je variabilný a modulárny, ponúka možnosť zapojenia neobmedzeného množstva kvetináčov len v závislosti na veľkosti nádrže. Jednotlivé časti a súčiastky systému je možné zakúpiť aj samostatne. Systém „ľahké pestovanie“ Vás prekvapí svojou nenáročnosťou, vysokou funkčnosťou a efektivitou. Výsledky pestovania sú prekvapujúce a pre každého pestovateľa systém prináša obrovskú príležitosť dosiahnuť svoje očakávania a hlavne prekonať ich. V neposlednom rade systém „Ľahké pestovanie“ ponúka istotu, že o Vaše rastliny je postarané aj vo Vašej neprítomnosti po dobu niekoľkých dní až týždňov.

Všetky zavlažovacie systémy Ľahké pestovanie sa dodávajú s ventilom patentovo chráneným AQUAvalve. Po pripojení k zdroju vody bude ventil AQUAvalve regulovať prívod živného roztoku k rastlinám iba pôsobením gravitačného tlaku z nádrže alebo inej vhodnej nádrže, bez potreby čerpadiel, tlaku vodovodného systému, elektriny alebo časových spínačov.

Po pripojení k nádrži sa ventil AQUAvalve otvorí a naplní misku vodou do prednastavenej úrovne 20 mm. Kým sa nepotrebuje celý obsah vody v miske, ventil AQUAvalve neumožní doplnenie misky. Týmto sa rastline umožní prejsť mokrým aj suchým cyklom. Po spotrebovaní všetkej vody rastlinami sa ventil AQUAvalve znovu otvorí a voda v miske sa doplní. Ventil AQUAvalve je jednoduché, ale veľmi efektívne zavlažovacie zariadenie, ktoré však vyžaduje dôsledné zaobchádzanie. Ventil AQUAvalve a misku, v ktorej je ventil umiestnený, udržujte v čistote, bez prekážok priechodnosti a častíc zeminy. Tak zaistíte zavlažovanie a zásobovanie svojich rastlín živinami po dlhé obdobie.

Štartovacia sada XL obsahuje:

47 l nádrž s filtrom, krytom a tesniacou prechodkou, 4x XL miska pod kvetináč s krytom, 4x 15 l kvetináč, 4x Aqua ventil, 4x "T" spojka na 6 mm hadice, 2x "x" spojka na 6 mm hadice, 4x zlato/čierna textília zabraňujúca prerastaniu koreňov, 4x čierna Marix textília, 4m hadica s priemerom 6 mm.

Veľa ďalších informácií a užitočných rád Vám radi poskytneme na internetovej adrese : lahkepestovanie@floraservis.sk

Návod na použitie nájdete v prílohe karty produktu (viď nižšie).

Ako systém Ľahké pestovanie funguje? (animácia - anglicky)

Ako štartovaciu sadu Ľahké pestovanie XL poskladať a zapojiť? (animácia - anglicky)

Udržba Aqua ventilu. (animácia - anglicky)

Vyskúšajte aké ľahké je pestovanie Orchideí v zavlažovacom systéme Ľahké pestovanie. Budete príjemne prekvapení aké je jednoduché pestovať tieto krásne kvety, bez námahy a starostí. Orchideje pestované v systéme ľahké pestovanie budú vitálne, silné, zdravé a hlavne bohato a často zakvitnuté. Pre dosiahnutie takýchto výsledkov je pre Orchideje dôležitá výživa. Doplňte svoj systém o hnojivý koncnetrát Florasin Orchidea, ktorý aplikujte priamo do zásobníku vody. Odporúčame!

Príloha karty prípravku:

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

NEZABUDNITE V JÚNI 1

NEZABUDNITE V JÚNI 2

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

PONÚKAME VÁM

Ponúkame Vám

ISO 14001

BISNODE certifikát