Floraservis

Pre krásny a zdravý trávnik

Krásny a zdraví travnik vyžduje primeranú starostlivosť v priebehu celého roku.

Na trávnom poraste sa hlavne v jarnom období prejavujú rôzne choroby v mnohých prípadoch zapríčinené skončenou zimou, snehom a chladom.
Rovnako v priebehu roka sa v trávnikoch často vyskytujú choroby v závislosti na počasí a starostlivosti o trávnik.
Často krát sa prejavy chorôb zamieňajú za iné negatívne fyziologické prejavy.
Rovnako nájsť správny prípravok na ochranu trávnika nie je vždy ľahké, hlavne z dôvodu registrácii vhodných prípravkov v SR.
Radi by sme Vám ponúkli jednoduchú pomôcku.

(klikni pre viac informácii o Ochrane trávnika)

 

Výživa zohráva dôležitú úlohu nielen u človeka, ale má veľký význam i pre vzhľad a zdravie trávnika. Aj tu je jednostrannosť skôr na škodu. Trávnik potrebuje pre optimálny rast živiny ako sú dusík, fosfáty, magnézium a stopové prvky v správnom pomere. Ak nie je v hnojive správny obsah dusíka, môžu sa spáliť steblá trávy, pri nadmerne kyslej a vlhkej pôde sa usadí v trávniku mach. Kosenie tiež odoberá trávniku biomasu, a tým i živiny. Preto sa musia pridať vo forme hnojiva. V prvom rade preto, aby mal peknú zelenú farbu, bol hustý a odolný, tiež však preto, aby sa v ňom neusídlila burina.

Hnojiť by sa malo pred alebo medzi obdobím maximálneho rastu trávnika - teda na jar alebo v lete a v októbri. Kto sa rozhodne hnojiť trávnik iba 1x, mal by ho hnojiť v októbri. Ak však chcete mať trávnik ako z rozprávky, hnojte ho pravidelne - na jar, v júni a v októbri. Na jar má trávnik najvyššiu potrebu prísunu živín, v lete hnojíte preto, aby sa podporila dobrá regenerácia, v októbri, aby si urobil rezervy na jarné obdobie. Ak ide o trávnik na športové účely, je vhodné pridať živiny častejšie.
Dusíkom hnojíme ako prvým skoro na jar, nakoľko trávnik začína intenzívne rásť. Môžeme hnojiť kombinovaným hnojivom spolu s fosforom a draslíkom. Je vhodné aplikovať dusík v rýchlo pôsobiacej i pomaly pôsobiacej forme.
Ak sa objavia prázdne miesta v trávniku , môžeme hnojiť podobnými hnojivami i v lete.
Na jeseň zásadne nehnojíme dusíkom v rýchlo pôsobiacej forme. Použijeme hnojivo s obsahom draslíka, ktorý podporí dobré prezimovanie. Zvlášť si dáme záležať na hnojení po veľmi suchom lete.

(klikni pre ďalšie informácie o Výžive trávnika)

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

Zdravé a silné sadenice

AKTUALITY NA TENTO MESIAC

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

Ponúkame Vám

ISO 14001

Bisnode certifikát

Ochrana osobných údajov

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie používa na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme Vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návšetvníci prichádzajú.