Floraservis

Pre krásny a zdravý trávnik

Krásny a zdraví travnik vyžduje primeranú starostlivosť v priebehu celého roku.

Na trávnom poraste sa hlavne v jarnom období prejavujú rôzne choroby v mnohých prípadoch zapríčinené skončenou zimou, snehom a chladom.
Rovnako v priebehu roka sa v trávnikoch často vyskytujú choroby v závislosti na počasí a starostlivosti o trávnik.
Často krát sa prejavy chorôb zamieňajú za iné negatívne fyziologické prejavy.
Rovnako nájsť správny prípravok na ochranu trávnika nie je vždy ľahké, hlavne z dôvodu registrácii vhodných prípravkov v SR.
Radi by sme Vám ponúkli jednoduchú pomôcku.

(klikni pre viac informácii o Ochrane trávnika)

 

Výživa zohráva dôležitú úlohu nielen u človeka, ale má veľký význam i pre vzhľad a zdravie trávnika. Aj tu je jednostrannosť skôr na škodu. Trávnik potrebuje pre optimálny rast živiny ako sú dusík, fosfáty, magnézium a stopové prvky v správnom pomere. Ak nie je v hnojive správny obsah dusíka, môžu sa spáliť steblá trávy, pri nadmerne kyslej a vlhkej pôde sa usadí v trávniku mach. Kosenie tiež odoberá trávniku biomasu, a tým i živiny. Preto sa musia pridať vo forme hnojiva. V prvom rade preto, aby mal peknú zelenú farbu, bol hustý a odolný, tiež však preto, aby sa v ňom neusídlila burina.

Hnojiť by sa malo pred alebo medzi obdobím maximálneho rastu trávnika - teda na jar alebo v lete a v októbri. Kto sa rozhodne hnojiť trávnik iba 1x, mal by ho hnojiť v októbri. Ak však chcete mať trávnik ako z rozprávky, hnojte ho pravidelne - na jar, v júni a v októbri. Na jar má trávnik najvyššiu potrebu prísunu živín, v lete hnojíte preto, aby sa podporila dobrá regenerácia, v októbri, aby si urobil rezervy na jarné obdobie. Ak ide o trávnik na športové účely, je vhodné pridať živiny častejšie.
Dusíkom hnojíme ako prvým skoro na jar, nakoľko trávnik začína intenzívne rásť. Môžeme hnojiť kombinovaným hnojivom spolu s fosforom a draslíkom. Je vhodné aplikovať dusík v rýchlo pôsobiacej i pomaly pôsobiacej forme.
Ak sa objavia prázdne miesta v trávniku , môžeme hnojiť podobnými hnojivami i v lete.
Na jeseň zásadne nehnojíme dusíkom v rýchlo pôsobiacej forme. Použijeme hnojivo s obsahom draslíka, ktorý podporí dobré prezimovanie. Zvlášť si dáme záležať na hnojení po veľmi suchom lete.

(klikni pre ďalšie informácie o Výžive trávnika)

Servis

Predajcovia

Počasie

Počasie

Cyklostar

NEZABUDNITE V JÚNI 1

NEZABUDNITE V JÚNI 2

Aktuality po mesiacoch

PONÚKAME VÁM

PONÚKAME VÁM

Ako proti vírusom

TO NAJLEPŠIE PRE PODU

BIOPROTECT proti škodcom

BIOPROTECT proti chorobám

Ochrana trávnika

PONÚKAME VÁM

Ponúkame Vám

ISO 14001

BISNODE certifikát